AL401-LoRa 915 MHz Rubber Duck Antenna
- Wideband 900–930 MHz coverage with VSWR ≤ 1.8
- Up to 2.0 dBi gain for stable, low-power wireless communication
- Omnidirectional radiation with linear polarization for reliable coverage
- Foldable lightweight design for flexible installation
- Durable structure tested for vibration, drop, and environmental reliability
- Suitable for smart agriculture, industrial IoT, smart home, sécurité, and metering applications
- RoHS compliant
$0.90
| Modèle no. | AL401 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 915 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Dimensions (MM) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Gain d'antenne | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| VSWR de sortie | ≤2.0 |
| Interface | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
| Modèle no. | AL401 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 915 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Dimensions (MM) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Gain d'antenne | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| VSWR de sortie | ≤2.0 |
| Interface | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
Envoyer une demande
Vos informations ne seront jamais partagées avec des tiers en aucun cas
Livraison rapide
Nous livrons 48 heures max!
Satisfait ou remboursé
Retours gratuits à l'intérieur 14 jours
Nous sommes disponibles 24/7
Contactez-nous par chat, mail, téléphone
100% Sécuriser les paiements
Visa, MasterCard,Amex, Paypal
BULLETIN
Obtenez les derniers lancements de produits, offres exclusives et spéciale
Événements livrés directement dans votre boîte de réception gratuitement!
CONTACTEZ-NOUS
- +86 (755) 2801 0353
- E-mail:minewsemi@minew.com
- Parc technologique de Gangzhilong, Route Qinglong, District de Longhua, Shenzhen
