AL401-LoRa 915 MHz Rubber Duck Antenna
- Wideband 900–930 MHz coverage with VSWR ≤ 1.8
- Up to 2.0 dBi gain for stable, low-power wireless communication
- Omnidirectional radiation with linear polarization for reliable coverage
- Foldable lightweight design for flexible installation
- Durable structure tested for vibration, drop, and environmental reliability
- Suitable for smart agriculture, industrial IoT, smart home, 보안, and metering applications
- RoHS compliant
$0.90
| 모델 번호. | AL401 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 915 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| 치수 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| 안테나 게인 | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 출력 VSWR | ≤2.0 |
| 인터페이스 | sma-j |
| 무게 | 17g±1g |
| 모델 번호. | AL401 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 915 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| 치수 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| 안테나 게인 | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 출력 VSWR | ≤2.0 |
| 인터페이스 | sma-j |
| 무게 | 17g±1g |
