AM101-5GHz Rubber Duck Antenna
- Optimized for the 5 GHz frequency band (5000–5800 MHz)
- VSWR ≤ 2.5 with up to 4.56 dBi gain for stable high-speed transmission
- Peak efficiency up to 77.09% for reliable RF performance
- Omnidirectional radiation with vertical polarization for consistent coverage
- Standard SMA-J connector with 50Ω impedance for easy integration
- Foldable ABS + copper design for durability and flexible installation
- RoHS 2015/863/EU compliant
$0.87
| モデル番号. | AM101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 5 GHz |
| Band Width | 5750~5950MHz |
| 寸法 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| アンテナゲイン | 4.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 出力VSWR | ≤2.5 |
| インタフェース | SMA-J |
| 重さ | 17g±1g |
| モデル番号. | AM101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 5 GHz |
| Band Width | 5750~5950MHz |
| 寸法 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| アンテナゲイン | 4.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 出力VSWR | ≤2.5 |
| インタフェース | SMA-J |
| 重さ | 17g±1g |
