AC101-2.4GHz+5GHz Rubber Duck Antenna
- Dual-band support for 2.4 GHz and 5 GHz wireless applications
- Omnidirectional radiation with vertical polarization for reliable coverage
- まで 5.33 dBi gain with peak efficiency of 73.11%
- Wide operating temperature range from -30°C to +80°C
- Durable design tested for vibration and drop resistance
- Suitable for various wireless communication devices
- RoHS 2015/863/EU compliant
$0.88
| モデル番号. | AC101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 2.4 GHz+5 GHz |
| Band Width | 2400~2500MHz/5750~5950MHz |
| 寸法 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| アンテナゲイン | 4.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 出力VSWR | ≤2.0 |
| インタフェース | SMA-J |
| 重さ | 17g±1g |
| モデル番号. | AC101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 2.4 GHz+5 GHz |
| Band Width | 2400~2500MHz/5750~5950MHz |
| 寸法 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| アンテナゲイン | 4.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 出力VSWR | ≤2.0 |
| インタフェース | SMA-J |
| 重さ | 17g±1g |
