AL301-LoRa 868 MHz Rubber Duck Antenna
- Optimized for the 868 MHz frequency band
- VSWR ≤ 2.0 for stable and reliable wireless transmission
- Omnidirectional radiation with linear polarization for wide coverage
- Foldable design for flexible installation and angle adjustment
- Durable structure tested for vibration, drop, and aging resistance
- Suitable for IoT, smart home, industrial control, security, and monitoring applications
- RoHS compliant
$0.90
| Modelo no. | AL301 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 868 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Dimensões (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antenna Gain | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Output VSWR | ≤2.0 |
| Interface | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
| Modelo no. | AL301 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 868 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Dimensões (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antenna Gain | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Output VSWR | ≤2.0 |
| Interface | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
Envie uma consulta
Suas informações nunca serão compartilhadas com terceiros sob nenhuma circunstância
Entrega rápida
Nós entregamos 48 Horário máx!
Satisfeito ou reembolsado
Retornos grátis dentro 14 dias
Estamos disponíveis 24/7
Entre em contato conosco por chat, correspondência, telefone
100% Pagamentos seguros
Visa, MasterCard,Amex, PayPal
BOLETIM INFORMATIVO
Obtenha os lançamentos mais recentes do produto, Ofertas exclusivas e especial
Eventos entregues diretamente à sua caixa de entrada gratuitamente!
CONTATE-NOS
- +86 (755) 2801 0353
- E-mail:minewsemi@minew.com
- Parque Tecnológico Gangzhilong, Qinglong Road, Distrito de Longhua, Shenzhen
