AL101-LoRa 433 MHz Rubber Duck Antenna
- Designed for stable and efficient wireless communication in the 433 MHz frequency band.
- Up to 3.0 dBi gain with VSWR ≤ 2.0, ensuring stable transmission and low signal loss.
- Omnidirectional radiation with vertical polarization provides uniform signal coverage.
- Flexible foldable structure allows convenient installation and angle adjustment.
- Suitable for IoT devices, smart home systems, and industrial wireless control.
- Meets RoHS 2015/863/EU environmental standards.
$0.88
| Modelo no. | AL101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 433 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Dimensões (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antenna Gain | 2.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Output VSWR | ≤2.5 |
| Interface | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
| Modelo no. | AL101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 433 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Dimensões (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antenna Gain | 2.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Output VSWR | ≤2.5 |
| Interface | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
Envie uma consulta
Suas informações nunca serão compartilhadas com terceiros sob nenhuma circunstância
Entrega rápida
Nós entregamos 48 Horário máx!
Satisfeito ou reembolsado
Retornos grátis dentro 14 dias
Estamos disponíveis 24/7
Entre em contato conosco por chat, correspondência, telefone
100% Pagamentos seguros
Visa, MasterCard,Amex, PayPal
BOLETIM INFORMATIVO
Obtenha os lançamentos mais recentes do produto, Ofertas exclusivas e especial
Eventos entregues diretamente à sua caixa de entrada gratuitamente!
CONTATE-NOS
- +86 (755) 2801 0353
- E-mail:minewsemi@minew.com
- Parque Tecnológico Gangzhilong, Qinglong Road, Distrito de Longhua, Shenzhen
