AL101-LoRa 433 MHz Rubber Duck Antenna
- Designed for stable and efficient wireless communication in the 433 MHz frequency band.
- Up to 3.0 dBi gain with VSWR ≤ 2.0, ensuring stable transmission and low signal loss.
- Omnidirectional radiation with vertical polarization provides uniform signal coverage.
- Flexible foldable structure allows convenient installation and angle adjustment.
- Suitable for IoT devices, smart home systems, and industrial wireless control.
- Meets RoHS 2015/863/EU environmental standards.
$0.88
| Модель №. | AL101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 433 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Размеры (мм) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Усиление антенны | 2.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Вывод VSWR | ≤2.5 |
| Интерфейс | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
| Модель №. | AL101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 433 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Размеры (мм) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Усиление антенны | 2.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Вывод VSWR | ≤2.5 |
| Интерфейс | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
Отправить запрос
Ваша информация никогда не будет передана ни одной третьей стороне при каких -либо обстоятельствах
Быстрая доставка
Мы доставляем 48 часы макс!
Удовлетворен или возвращен
Бесплатные возвраты внутри 14 дни
Мы доступны 24/7
Свяжитесь с нами по чату, почта, телефон
100% Безопасные платежи
Виза, Mastercard,Амекс, PayPal
Информационный бюллетень
Получите последние запуска продукта, эксклюзивные предложения и специальные
События доставлены прямо в ваш почтовый ящик бесплатно!
СВЯЗАТЬСЯ С НАМИ
- +86 (755) 2801 0353
- Электронная почта:minewsemi@minew.com
- Технологический парк Канчжилун, Qinglong Road, Лонгюа район, Шэньчжэнь
