AL101-LoRa 433 MHz Rubber Duck Antenna
- Designed for stable and efficient wireless communication in the 433 MHz frequency band.
- Up to 3.0 dBi gain with VSWR ≤ 2.0, ensuring stable transmission and low signal loss.
- Omnidirectional radiation with vertical polarization provides uniform signal coverage.
- Flexible foldable structure allows convenient installation and angle adjustment.
- Suitable for IoT devices, smart home systems, and industrial wireless control.
- Meets RoHS 2015/863/EU environmental standards.
$0.88
| Modelo no. | AL101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 433 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Dimensiones (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Ganancia de antena | 2.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Salida VSWR | ≤2.5 |
| Interfaz | SMA-J |
| Peso | 17g±1g |
| Modelo no. | AL101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 433 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Dimensiones (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Ganancia de antena | 2.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Salida VSWR | ≤2.5 |
| Interfaz | SMA-J |
| Peso | 17g±1g |
Enviar una consulta
Su información nunca se compartirá con terceros bajo ninguna circunstancia.
Entrega rápida
Entregamos 48 horas máximas!
Satisfecho o reembolsado
Devoluciones gratuitas dentro 14 días
Estamos disponibles 24/7
Contáctenos por chat, correo, teléfono
100% Pagos seguros
Visa, Tarjeta MasterCard,Amex, Paypal
HOJA INFORMATIVA
Obtenga los últimos lanzamientos de productos, Ofertas exclusivas y especiales
Eventos entregados directamente a su bandeja de entrada gratis!
Contáctenos
- +86 (755) 2801 0353
- Correo electrónico:minewsemi@minew.com
- Parque Tecnológico Gangzhilong, Qinglong Road, Distrito de Longhua, Shénzhen
