AL201-LoRa 470 MHz Rubber Duck Antenna
- Optimized for the 470 MHz band with stable wireless performance
- Up to 3.94 dBi gain and VSWR ≤ 2.0 for reliable signal transmission
- Omnidirectional radiation with vertical polarization for wide coverage
- Foldable rubber duck design for flexible installation
- Durable ABS + copper construction for long-term use
- Suitable for IoT, smart metering, industrial control, and security applications
- Supports low-power, long-range wireless communication
- RoHS 2015/863/EU compliant
$0.88
| Модель №. | AL201 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 470~510 MHz |
| Band Width | 40MHz |
| Размеры (мм) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Усиление антенны | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Вывод VSWR | ≤2.5 |
| Интерфейс | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
| Модель №. | AL201 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 470~510 MHz |
| Band Width | 40MHz |
| Размеры (мм) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Усиление антенны | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Вывод VSWR | ≤2.5 |
| Интерфейс | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
Отправить запрос
Ваша информация никогда не будет передана ни одной третьей стороне при каких -либо обстоятельствах
Быстрая доставка
Мы доставляем 48 часы макс!
Удовлетворен или возвращен
Бесплатные возвраты внутри 14 дни
Мы доступны 24/7
Свяжитесь с нами по чату, почта, телефон
100% Безопасные платежи
Виза, Mastercard,Амекс, PayPal
Информационный бюллетень
Получите последние запуска продукта, эксклюзивные предложения и специальные
События доставлены прямо в ваш почтовый ящик бесплатно!
СВЯЗАТЬСЯ С НАМИ
- +86 (755) 2801 0353
- Электронная почта:minewsemi@minew.com
- Технологический парк Канчжилун, Qinglong Road, Лонгюа район, Шэньчжэнь
