AL101-LoRa 433 MHz Rubber Duck Antenna
- Designed for stable and efficient wireless communication in the 433 MHz frequency band.
- Up to 3.0 dBi gain with VSWR ≤ 2.0, ensuring stable transmission and low signal loss.
- Omnidirectional radiation with vertical polarization provides uniform signal coverage.
- Flexible foldable structure allows convenient installation and angle adjustment.
- Suitable for IoT devices, smart home systems, and industrial wireless control.
- Meets RoHS 2015/863/EU environmental standards.
$0.88
| Modell Nr. | AL101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 433 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Abmessungen (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antennengewinn | 2.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Ausgangs-VSWR | ≤2.5 |
| Schnittstelle | SMA-J |
| Gewicht | 17g±1g |
| Modell Nr. | AL101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 433 MHz |
| Band Width | ±5MHz |
| Abmessungen (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antennengewinn | 2.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Ausgangs-VSWR | ≤2.5 |
| Schnittstelle | SMA-J |
| Gewicht | 17g±1g |
Senden Sie eine Anfrage
Ihre Informationen werden unter keinen Umständen an Dritte weitergegeben
Schnelle Lieferung
Wir liefern 48 Stunden max!
Zufrieden oder erstattet
Freie Rückgaben innerhalb 14 Tage
Wir sind verfügbar 24/7
Kontaktieren Sie uns per Chat, Post, Telefon
100% Sicherungen sicherstellen
Visum, MasterCard,Amex, Paypal
Newsletter
Holen Sie sich die neuesten Produkteinführungen, exklusive Angebote und besondere
Ereignisse, die direkt kostenlos in Ihren Posteingang geliefert werden!
Kontaktieren Sie uns
- +86 (755) 2801 0353
- E-Mail:minewsemi@minew.com
- Gangzhilong-Technologiepark, Qinglong Road, Bezirk Longhua, Shenzhen
