AL201-LoRa 470 MHz Rubber Duck Antenna
- Optimized for the 470 MHz band with stable wireless performance
- Up to 3.94 dBi gain and VSWR ≤ 2.0 for reliable signal transmission
- Omnidirectional radiation with vertical polarization for wide coverage
- Foldable rubber duck design for flexible installation
- Durable ABS + copper construction for long-term use
- Suitable for IoT, smart metering, industrial control, and security applications
- Supports low-power, long-range wireless communication
- RoHS 2015/863/EU compliant
$0.88
| Modell Nr. | AL201 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 470~510 MHz |
| Band Width | 40MHz |
| Abmessungen (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antennengewinn | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Ausgangs-VSWR | ≤2.5 |
| Schnittstelle | SMA-J |
| Gewicht | 17g±1g |
| Modell Nr. | AL201 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 470~510 MHz |
| Band Width | 40MHz |
| Abmessungen (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antennengewinn | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Ausgangs-VSWR | ≤2.5 |
| Schnittstelle | SMA-J |
| Gewicht | 17g±1g |
Senden Sie eine Anfrage
Ihre Informationen werden unter keinen Umständen an Dritte weitergegeben
Schnelle Lieferung
Wir liefern 48 Stunden max!
Zufrieden oder erstattet
Freie Rückgaben innerhalb 14 Tage
Wir sind verfügbar 24/7
Kontaktieren Sie uns per Chat, Post, Telefon
100% Sicherungen sicherstellen
Visum, MasterCard,Amex, Paypal
Newsletter
Holen Sie sich die neuesten Produkteinführungen, exklusive Angebote und besondere
Ereignisse, die direkt kostenlos in Ihren Posteingang geliefert werden!
Kontaktieren Sie uns
- +86 (755) 2801 0353
- E-Mail:minewsemi@minew.com
- Gangzhilong-Technologiepark, Qinglong Road, Bezirk Longhua, Shenzhen
