AL201-LoRa 470 MHz Rubber Duck Antenna
- Optimized for the 470 MHz band with stable wireless performance
- まで 3.94 dBi gain and VSWR ≤ 2.0 for reliable signal transmission
- Omnidirectional radiation with vertical polarization for wide coverage
- Foldable rubber duck design for flexible installation
- Durable ABS + copper construction for long-term use
- Suitable for IoT, smart metering, industrial control, and security applications
- Supports low-power, long-range wireless communication
- RoHS 2015/863/EU compliant
$0.88
| モデル番号. | AL201 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 470~510 MHz |
| Band Width | 40MHz |
| 寸法 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| アンテナゲイン | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 出力VSWR | ≤2.5 |
| インタフェース | SMA-J |
| 重さ | 17g±1g |
| モデル番号. | AL201 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 470~510 MHz |
| Band Width | 40MHz |
| 寸法 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| アンテナゲイン | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 出力VSWR | ≤2.5 |
| インタフェース | SMA-J |
| 重さ | 17g±1g |
