AL201-LoRa 470 MHz Rubber Duck Antenna
- Optimized for the 470 MHz band with stable wireless performance
- Up to 3.94 dBi gain and VSWR ≤ 2.0 for reliable signal transmission
- Omnidirectional radiation with vertical polarization for wide coverage
- Foldable rubber duck design for flexible installation
- Durable ABS + copper construction for long-term use
- Suitable for IoT, smart metering, industrial control, and security applications
- Supports low-power, long-range wireless communication
- RoHS 2015/863/EU compliant
$0.88
| Modelo no. | AL201 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 470~510 MHz |
| Band Width | 40MHz |
| Dimensões (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antenna Gain | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Output VSWR | ≤2.5 |
| Interface | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
| Modelo no. | AL201 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 470~510 MHz |
| Band Width | 40MHz |
| Dimensões (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antenna Gain | 2.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Output VSWR | ≤2.5 |
| Interface | SMA-J |
| Weight | 17g±1g |
Envie uma consulta
Suas informações nunca serão compartilhadas com terceiros sob nenhuma circunstância
Entrega rápida
Nós entregamos 48 Horário máx!
Satisfeito ou reembolsado
Retornos grátis dentro 14 dias
Estamos disponíveis 24/7
Entre em contato conosco por chat, correspondência, telefone
100% Pagamentos seguros
Visa, MasterCard,Amex, PayPal
BOLETIM INFORMATIVO
Obtenha os lançamentos mais recentes do produto, Ofertas exclusivas e especial
Eventos entregues diretamente à sua caixa de entrada gratuitamente!
CONTATE-NOS
- +86 (755) 2801 0353
- E-mail:minewsemi@minew.com
- Parque Tecnológico Gangzhilong, Qinglong Road, Distrito de Longhua, Shenzhen
