ME73MS03
Small-size 24GHz mmWave Radar Module for Human Presence Detection
- SGR SoC design balancing performance and cost
- FMCW radar architecture for accurate presence detection and ranging
- Detects both motion and stationary individuals
- Low power consumption with 22 mA average current
- Detection range up to 9 m (up to 6 m for stationary targets)
- Slim 30 × 7 mm form factor for space-constrained designs
- UART data output
$2.50
ボタンをクリックして、関連するアクセサリーを購入します:
| モデル番号. | ME73MS03 |
|---|---|
| 寸法(mm) | 30×7mm |
| アンテナ | PCB |
| インストール方法 | Wall mount |
| ピーク電力消費 | 0.21w |
| 検出距離 | 0.5~9m |
| 追跡番号 | / |
| 動作周波数 | 24-24.25GHz |
| 処理サイクル | リアルタイム |
| 平均消費電力 | 0.06w |
| モデル番号. | ME73MS03 |
|---|---|
| 寸法(mm) | 30×7mm |
| アンテナ | PCB |
| インストール方法 | Wall mount |
| ピーク電力消費 | 0.21w |
| 検出距離 | 0.5~9m |
| 追跡番号 | / |
| 動作周波数 | 24-24.25GHz |
| 処理サイクル | リアルタイム |
| 平均消費電力 | 0.06w |
