AC101-2.4GHz+5GHz Rubber Duck Antenna
- Dual-band support for 2.4 GHz and 5 GHz wireless applications
- Omnidirectional radiation with vertical polarization for reliable coverage
- Up to 5.33 dBi gain with peak efficiency of 73.11%
- Wide operating temperature range from -30°C to +80°C
- Durable design tested for vibration and drop resistance
- Suitable for various wireless communication devices
- RoHS 2015/863/EU compliant
$0.88
| Modelo no. | AC101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 2.4 GHz+5 GHz |
| Band Width | 2400~2500MHz/5750~5950MHz |
| Dimensões (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antenna Gain | 4.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Output VSWR | ≤2.0 |
| Interface | SMA-J |
| Peso | 17g±1g |
| Modelo no. | AC101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 2.4 GHz+5 GHz |
| Band Width | 2400~2500MHz/5750~5950MHz |
| Dimensões (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| Antenna Gain | 4.0 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| Output VSWR | ≤2.0 |
| Interface | SMA-J |
| Peso | 17g±1g |
Envie uma consulta
Suas informações nunca serão compartilhadas com terceiros sob nenhuma circunstância
Entrega rápida
Nós entregamos 48 Horário máx!
Satisfeito ou reembolsado
Retornos grátis dentro 14 dias
Estamos disponíveis 24/7
Entre em contato conosco por chat, correspondência, telefone
100% Pagamentos seguros
Visa, MasterCard,Amex, PayPal
BOLETIM INFORMATIVO
Obtenha os lançamentos mais recentes do produto, Ofertas exclusivas e especial
Eventos entregues diretamente à sua caixa de entrada gratuitamente!
CONTATE-NOS
- +86 (755) 2801 0353
- E-mail:minewsemi@minew.com
- Parque Tecnológico Gangzhilong, Qinglong Road, Distrito de Longhua, Shenzhen
