AG301-GNSS Active Antenna
- Supports GPS, BeiDou, and GLONASS multi-GNSS systems
- VSWR ≤ 1.5 with up to 3.5 dBi gain for stable signal reception
- RHCP ceramic antenna for reliable omnidirectional positioning performance
- Compact and durable design for long-term operation
- Suitable for navigation, tracking, and GNSS-enabled applications
- RoHS 2015/863/EU compliant
$3.20
| アンテナ要素 | 25*25*4mm & 35*35*4mm |
|---|---|
| 衛星システム | GPS L1+L5 BDS B1l+B2a Glonass G1 ガリレオE1+E5 |
| Receiving Frequency | 1176.45+10.23MHz 1559MHz〜1606MHz |
| 範囲の精度 | RTK ≤1cm (1a) |
| 寸法(mm) | 66*66*26.5mm |
| 供給電圧 | 3.0〜5.0V |
| 動作電流 | ≤35mA |
| アンテナゲイン | 3.5dBi |
| LNAゲイン | 28±3dB |
| 出力VSWR | ≤2.0 |
| インタフェース | SMA-J |
| ケーブルの長さ | 3.0m |
| 防水速度 | IP66 |
| アンテナ要素 | 25*25*4mm & 35*35*4mm |
|---|---|
| 衛星システム | GPS L1+L5 BDS B1l+B2a Glonass G1 ガリレオE1+E5 |
| Receiving Frequency | 1176.45+10.23MHz 1559MHz〜1606MHz |
| 範囲の精度 | RTK ≤1cm (1a) |
| 寸法(mm) | 66*66*26.5mm |
| 供給電圧 | 3.0〜5.0V |
| 動作電流 | ≤35mA |
| アンテナゲイン | 3.5dBi |
| LNAゲイン | 28±3dB |
| 出力VSWR | ≤2.0 |
| インタフェース | SMA-J |
| ケーブルの長さ | 3.0m |
| 防水速度 | IP66 |
