AG201-GNSS Active Antenna
- Supports GPS and BeiDou dual-GNSS systems
- VSWR ≤ 1.5 with up to 3.5 dBi gain for stable signal reception
- RHCP design for reliable omnidirectional GNSS tracking
- Compact size for space-constrained devices
- Suitable for tracking, ナビゲーション, and GNSS applications
- RoHS対応
$2.00
| アンテナ要素 | 25*25*4mm |
|---|---|
| 衛星システム | GPS L1 BDS B1 |
| Receiving Frequency | 1559MHz〜1606MHz |
| 範囲の精度 | ≤2.5m (1a) |
| 寸法(mm) | 38*46*13.4mm |
| 供給電圧 | 3.0〜5.0V |
| 動作電流 | ≤25mA |
| アンテナゲイン | 3.5dBi |
| LNAゲイン | 28±3dB |
| 出力VSWR | ≤2.0 |
| インタフェース | SMA-J |
| ケーブルの長さ | 3.0m |
| 防水速度 | IP66 |
| アンテナ要素 | 25*25*4mm |
|---|---|
| 衛星システム | GPS L1 BDS B1 |
| Receiving Frequency | 1559MHz〜1606MHz |
| 範囲の精度 | ≤2.5m (1a) |
| 寸法(mm) | 38*46*13.4mm |
| 供給電圧 | 3.0〜5.0V |
| 動作電流 | ≤25mA |
| アンテナゲイン | 3.5dBi |
| LNAゲイン | 28±3dB |
| 出力VSWR | ≤2.0 |
| インタフェース | SMA-J |
| ケーブルの長さ | 3.0m |
| 防水速度 | IP66 |
