ME73MS03
사람 존재 감지를 위한 소형 24GHz mmWave 레이더 모듈
- SGR SoC design balancing performance and cost
- FMCW radar architecture for accurate presence detection and ranging
- Detects both motion and stationary individuals
- Low power consumption with 22 mA average current
- Detection range up to 9 중 (up to 6 m for stationary targets)
- Slim 30 × 7 mm form factor for space-constrained designs
- UART data output
$2.50
관련 액세서리를 구매하려면 버튼을 클릭하십시오:
| 모델 번호. | ME73MS03 |
|---|---|
| 차원(mm) | 30×7mm |
| 안테나 | PCB |
| 설치 방법 | Wall mount |
| 최고 전력 소비 | 0.21승 |
| 감지 거리 | 0.5~9m |
| 추적 번호 | / |
| 작동 빈도 | 24-24.25GHZ |
| 처리주기 | 실시간 |
| 평균 전력 소비 | 0.06승 |
| 모델 번호. | ME73MS03 |
|---|---|
| 차원(mm) | 30×7mm |
| 안테나 | PCB |
| 설치 방법 | Wall mount |
| 최고 전력 소비 | 0.21승 |
| 감지 거리 | 0.5~9m |
| 추적 번호 | / |
| 작동 빈도 | 24-24.25GHZ |
| 처리주기 | 실시간 |
| 평균 전력 소비 | 0.06승 |
