AT101-2.4GHz Rubber Duck Antenna
- Optimized for the 2.4 GHz frequency band
- VSWR ≤ 2.0 with up to 3.52 dBi gain for stable wireless performance
- High radiation efficiency up to 72.44%
- Standard SMA-J connector with 50Ω impedance for easy integration
- Foldable design for flexible and practical installation
- Suitable for various wireless communication applications
- RoHS 2015/863/EU compliant
$0.87
| 모델 번호. | AT101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 2.4 GHZ |
| Band Width | 2400~2500MHz |
| 치수 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| 안테나 게인 | 3.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 출력 VSWR | ≤2.0 |
| 인터페이스 | sma-j |
| 무게 | 17g±1g |
| 모델 번호. | AT101 |
|---|---|
| Receiving Frequency | 2.4 GHZ |
| Band Width | 2400~2500MHz |
| 치수 (mm) | 195×13 mm |
| Max Power | 10W |
| 안테나 게인 | 3.5 dBi |
| Impedance | 50 Ohm |
| Polarization | Linear |
| Radiation | Omnidirectional |
| 출력 VSWR | ≤2.0 |
| 인터페이스 | sma-j |
| 무게 | 17g±1g |
