AG201-GNSS Active Antenna
- Supports GPS and BeiDou dual-GNSS systems
- VSWR ≤ 1.5 with up to 3.5 dBi gain for stable signal reception
- RHCP design for reliable omnidirectional GNSS tracking
- Compact size for space-constrained devices
- Suitable for tracking, navigation, and GNSS applications
- RoHS compliant
$2.00
| 안테나 요소 | 25*25*4mm |
|---|---|
| 위성 시스템 | GPS L1 BDS B1 |
| Receiving Frequency | 1559MHz ~ 1606MHz |
| 범위 정확도 | 2.5m (1에이) |
| 차원(mm) | 38*46*13.4mm |
| 공급 전압 | 3.0~ 5.0V |
| 작동 전류 | ≤25mA |
| 안테나 게인 | 3.5dBi |
| LNA 게인 | 28±3dB |
| 출력 VSWR | ≤2.0 |
| 인터페이스 | sma-j |
| 케이블 길이 | 3.0중 |
| 방수율 | IP66 |
| 안테나 요소 | 25*25*4mm |
|---|---|
| 위성 시스템 | GPS L1 BDS B1 |
| Receiving Frequency | 1559MHz ~ 1606MHz |
| 범위 정확도 | 2.5m (1에이) |
| 차원(mm) | 38*46*13.4mm |
| 공급 전압 | 3.0~ 5.0V |
| 작동 전류 | ≤25mA |
| 안테나 게인 | 3.5dBi |
| LNA 게인 | 28±3dB |
| 출력 VSWR | ≤2.0 |
| 인터페이스 | sma-j |
| 케이블 길이 | 3.0중 |
| 방수율 | IP66 |
